PROFIL SKN

 

Tarikh Lahir : 09 Januari 1954
Kelayakan Akademik : Sarjana Muda Sastera (Kepujian) Antropologi/Sosiologi, Universiti Malaya,1977
Tempat Lahir : Victoria  (Labuan), Wilayah Persekutuan Labuan

TAHUNPERKHIDMATANPENEMPATAN
03 JULAI 2007Dilantik sebagai Setiausaha Kerajaan Negeri, Gred Utama Turus III VU4Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
01 OKTOBER 2004Dinaikkan pangkat ke jawatan Pegawai Tadbir Gred Utama B VU6Jabatan Perkhidmatan Awam Negeri, Kota Kinabalu
09 DISEMBER 2002Dinaikkan pangkat ke jawatan Pegawai Utama C VU7Jabatan Perkhidmatan Awam Negeri, Kota Kinabalu
24 APRIL 2000Ditukar untuk memangku jawatan Pengarah Perkhidmatan Awam Negeri, Pegawai Tadbir Gred Utama C VU7Jabatan Perkhidmatan Awam Negeri, Kota Kinabalu
13 JANUARI 2000Ditukar untuk memangku jawatan Setiausaha Tetap, Pegawai Tadbir Gred Utama C VU7Kementerian Pembangunan Infrastruktur, Kota Kinabalu
23 MAC 1998Ditukar untuk memangku Jawatan Pengarah Perkhidmatan Awam Negeri, Pegawai Tadbir Gred Utama C VU7 Jabatan Perkhidmatan Awam Negeri
01 JANUARI 1998Dinaikkan pangkat ke Jawatan Pegawai Tadbir N1Kementerian Pembangunan Luar Bandar
16 MEI 1996Ditukar untuk memangku jawatan Setiausaha Tetap, Pegawai Tadbir N1Kementerian Pembangunan Luar Bandar
07 MEI 1994Ditukar untuk menyandang jawatan Setiausaha Tetap, Pegawai Tadbir N2Kementerian Pertanian dan Perikanan,
09 JUN 1990Dinaikkan pangkat ke Jawatan Pegawai Pentadbiran A10Istana Negeri
24 SEPT 1984Ditukar untuk memangku jawatan Setiausaha Sulit A10Istana Negeri
01 SEPT 1984Ditukar untuk memangku jawatan Pegawai Pentadbiran Kanan A10 di Bahagian PenyelarasanJabatan Pembangunan Negeri
10 OGOS 1984Disahkan dalam jawatan Pegawai Pentadbiran A20Bahagian Istiadat dan Protokol, JKM
25 SEPT 1981Ditukar memangku Jawatan Pegawai Istiadat dan Protokol A11Bahagian Istiadat dan Protokol, JKM
15 JULAI 1980Dilantik secara percubaan sebagai Pegawai Tenaga Rakyat A20

Ditukarlantik secara percubaan sebagai Pegawai Pentadbiran A20
Kementerian Tenaga Rakyat dan Pembangunan Alam Sekitar
15 JULAI 1977Dilantik secara sementara sebagai Pegawai Tenaga Rakyat A22

Ditukarlantik secara kontrak sebagai Pegawai Tenaga Rakyat A22
Kementerian Tenaga Rakyat dan Pembangunan Alam Sekitar
TahunNama Institusi / Sekolah
1974-1977Universiti Malaya
1970-1973Sekolah Alam Shah, Selangor
1967-1969SMK Sabak Bernam, Selangor
1961-1966SRK Kerupang, Labuan
TahunDarjah Kebesaran Yang Diterima
2012Darjah Panglima Setia Mahkota (PSM)
2011Seri Panglima Darjah Kinabalu
2003Johan Setia Mahkota
1994Panglima Gemilang Darjah Kinabalu
1980Sijil Kehormat